Обзор законодательства за неделю 34
Експрес-НОВИНИ
Огляд найбільш цікавих законодавчих актів та нормативних документів за період 17 – 21 серпня 2015 р.
Варто знати! Нові умови вручення податкового повідомлення-рішення
Детально про зміни, внесені до ПКУ Законом N 655-VIII від 17.07.2015 р., ми вже розповідали в нашому огляді "Фіскальні лещата послаблять натиск?".
У цьому огляді зупинимось на нових умовах вручення платникам податку податкового повідомлення-рішення. Оновленим п. 58.1 ПКУ передбачено, що однією з умов надсилання податковою повідомлення-рішення є заниження або завищення сум податкових зобов’язань або податкового кредиту, заявлених у податковій декларації з ПДВ, що виявлені за результатами перевірки.
Крім цього, з ПКУ вилучили норму, яка зобов’язувала податкову визначати суму податкових зобов’язань та направляти повідомлення-рішення, якщо за рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків (виключено пп. 54.3.4 ПКУ).
Однак необхідно звернути увагу на такий перехідний момент: якщо розгляд кримінального провадження розпочато судом до 1 вересня 2015 року і суд виніс обвинувальний вирок, що набрав законної сили, в якому встановлено несплату податкових зобов’язань, або виніс ухвалу про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами з цього питання, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається податковою протягом 10 робочих днів із дня, що настає за днем отримання контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили (п. 36 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ).
Серед інших позитивних змін виділимо і корективи до п. 86.7 ПКУ. Новою нормою передбачено, що контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платникові податків або воно вважається відкликаним відповідно до ст. 60 ПКУ.
Вартісний критерій ОЗ з 1 вересня зміниться: що робити з наявними ОЗ?
Як ми вже раніше інформували, 1 вересня набирає чинності Закон N 655-VIII від 17.07.2015 р. (за винятком деяких його норм). Серед важливих змін - вартісну межу для основних засобів підвищено із 2500 грн до 6000 грн.
Від наших клієнтів вже почали надходити запитання щодо того, як бути з основними засобами, які обліковуються станом на 1 вересня 2015 року. Ми переконані, що ці основні засоби продовжують такими і залишатися, навіть якщо їх вартість (наприклад, первісна, чи навіть залишкова) на 1 вересня буде меншою 6000 грн. Водночас новий вартісний критерій стосуватиметься тих основних засобів, які вводитимуться в експлуатацію починаючи з 1 вересня. На підтвердження своєї позиції ми вже надіслали офіційний запит до ДФС та Мінфіну. Як тільки отримаємо відповідь від держорганів, повідомимо вам їх позицію.
------------------------
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків" (N 655-VIII від 17.07.2015 р.)
Офіційне опублікування: "Голос України" N 147 від 12.08.2015 р.
Дата набрання чинності: 01.09.2015 р., за винятком деяких норм
З'явилась декларація збору у вигляді надбавки до діючого тарифу на природний газ
Нагадаємо, що тимчасово, до 1 січня 2016 року, встановлено збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (п. 29 підрозділу 10 розділу XX ПКУ). Платниками збору в цьому році є суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які постачають природний газ споживачам або споживають імпортований чи видобутий ними природний газ як паливо або сировину. Мінфіном затверджено нову форму Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності. Тож не виключаємо, що, як і в ситуації з військовим збором, тимчасова норма може стати постійною.
Разом з тим наказ ДПАУ N 1017 від 24.12.2010 р., що затверджував аналогічну форму, буде визнано таким, що втратив чинність. За попередньою інформацією, наказ Мінфіну заплановано до публікації в "Офіційному віснику України" N 66 від 28.08.2015 р.
Оскільки базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному місяцю, то вперше звітувати за новою формою необхідно буде за підсумками вересня 2015 року
------------------------
Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження форми Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності" (N 654 від 20.07.2015 р.)
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.08.2015 р. за N 947/27392 та набирає чинності з дня офіційного опублікування
На замітку! Яка податкова звітність отримує статус "До відома"?
У разі виявлення необхідності виправлення помилки до закінчення граничного терміну подання звітності це можна зробити за допомогою нової звітної декларації. В такому випадку подана нова декларація заноситься до бази даних адресата звітності із ознакою "звітна нова" (якщо це передбачено формою) та "звітна" (якщо інше не передбачено формою), а надана раніше звітність отримує статус "До відома".
------------------------
За інформацією із загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу "ЗІР" (категорія 135.02).
НБУ врегулював механізм повернення строкових депозитів
Нагадаємо, що із 6 червня 2015 року Законом України N 424-VIII від 14.05.2015 р. внесено суттєві зміни до статті 1060 ЦКУ "Види банківських вкладів", якими скасовано обов’язок банку повертати строковий вклад на першу вимогу вкладника - фізособи.
Нині на виконання вимог згаданого Закону Нацбанк відкоригував Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами (N 516 від 03.12.2003 р.). Зокрема, передбачено, що клієнти банку мають право отримати строкові вклади (у тому числі залучені з видачею ощадного (депозитного) сертифіката) та нараховані за ними проценти після закінчення строку, визначеного договором. Дострокове повернення такого вкладу та нарахованих процентів за ним можливе виключно, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.
Також із Положення виключено норми щодо поділу ощадних (депозитних) сертифікатів на купонні, безкупонні та процентні як такі, що не узгоджуються з визначеним Законом N 424-VIII порядком повернення строкового вкладу та процентів за ним.
------------------------
Постанова Правління Національного банку України "Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами" (N 520 від 12.08.2015 р.)
Офіційне опублікування на сайті НБУ: 14.08.2015 р.
Дата набрання чинності: 15.08.2015 р.
Розширено можливості для переказу валюти за кордон
Нацбанк зробив чергову спробу задля врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках. Завдяки змінам у постанову N 354 від 03.06.2015 р. юрособи отримали додаткову можливість переказувати іноземну валюту на підставі індивідуальних ліцензій в інших випадках. При цьому сума переказу не повинна перевищувати 50 тис. доларів США (в еквіваленті) протягом одного календарного місяця за однією ліцензією. Нагадаємо, до цього юрособам дозволено було перераховувати інвалюту за кордон на підставі індивідуальних ліцензій на:
- розміщення особами валютних цінностей на рахунках за межами України;
- переказування резидентом-гарантом (поручителем) у межах забезпечених гарантією (порукою) зобов'язань за кредитом, наданим міжнародною фінансовою організацією або за участю іноземного експортно-кредитного агентства;
- для сплати вступних або членських внесків в інвалюті.
------------------------
Постанова Правління Національного банку України "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 03 червня 2015 року N 354" (N 544 від 20.08.2015 р.)
Офіційне опублікування на сайті НБУ: 20.08.2015 р.
Дата набрання чинності: 21.08.2015 р.
ПОДАТОК НА ПРИБУТОК: АВАНСОВІ ВНЕСКИ
На які рахунки сплачувати авансові внески з податку на прибуток у серпні 2015 року?
ДФС повідомляє, що перехід на адміністрування податку на прибуток без використання кодів бюджетної класифікації, передбачених для обліку авансових внесків з податку на прибуток, потребує певного часу. Нагадаємо, що такі зміни пов’язані із затвердженням наказу Мінфіну N 651 від 20.07.2015 р. у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток.
Водночас до 01.10.2015 р. Казначейство не буде закривати рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток
Враховуючи це, ДФС зауважує, що перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток з терміном сплати у серпні 2015 року повинно здійснюватися платниками на діючі бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку авансових внесків.
Рекомендації профспілок: як стягнути заборгованість із заробітної плати через суд?
Зважаючи на порушення роботодавцями трудових прав працівників, зокрема несвоєчасну виплату заробітної плати, а також на затримку розрахунку з працівниками при звільненні, Федерація профспілок України підготувала пам’ятку, де детально розповіла, як працівникові звернутися до суду за захистом своїх прав.
Так, профспілки нагадують, що в разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком (ч.2 ст. 233 КЗпП).
При цьому позови, які виникають з трудових відносин, можна подавати як за місцезнаходженням відповідача (роботодавця), так і за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача (працівника). При цьому право такого вибору належить працівникові.
Також варто звернути увагу, що при зверненні до суду з позовами про стягнення заборгованості із заробітної плати позивачі звільняються від сплати судового збору (стаття 5 Закону України "Про судовий збір" N 3674-VI від 08.07.2011 р.).
Крім того, Федерація профспілок розповіла про нюанси розрахунку з працівником у день звільнення і підготувала зразки позовних заяв про стягнення заборгованості із заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку.
З правовими позиціями Верховного Суду України у відповідних категоріях справ можна ознайомитись, зокрема, у таких постановах: N 6-144ц13 від 29.01.2014 р., N 6-195цс14 від 21.01.2015 р., N 3-2гс15 від 04.02.2015 р ., N 6-41цс15 від 01.04.2015 р. та ін.
------------------------
Лист Федерації професійних спілок України N 06/01-26/1025 від 12.08.2015 р.
З 1 жовтня майже 9 тис. підприємців-єдиноподатників перейдуть на застосування РРО
Нагадаємо, що 23 липня набрав чинності Закон України N 569-VIII від 01.07.2015 р., який звільнив від обов’язку застосування РРО фізосіб-єдиноподатників 1, 2 та 3 груп (п. 296.10 ПКУ). При цьому платники 2 та 3 груп отримали такі "привілеї" за умови, що їх доходи не перевищуватимуть 1 млн грн протягом календарного року.
За інформацією ДФС, уже 8750 підприємців-платників єдиного податку 3 групи за І півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 млн грн. Тому вже з 1 жовтня 2015 року такі підприємці зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
Нагадаємо, що застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного що настав за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Щодо платників єдиного податку 2 групи, які у 2015 році отримають більше 1 млн грн доходу, то вони зобов’язані перейти на застосування РРО з 1 січня 2016 року.
СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ
Єдинники та оренда приміщень: обмеження не змінилися
Податківці зауважили, що платник єдиного податку - фізособа у випадку, якщо площа майна, яке належить йому на правах власності та надається в оренду (частина як підприємцем, а частина як звичайною фізособою), перевищує норми, встановлені пп. 3 п. 291.5 ПКУ, не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Нагадаємо, що згаданою нормою ПКУ встановлено, що не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування фізособи, які здають в оренду:
- земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га;
- житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. м;
- нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. м.
Проте загальна система оподаткування подібних обмежень не висуває, а тому така фізособа може безперешкодно її обрати.
Зазначимо, що позиція податківців щодо цього питання є незмінною, про що свідчить раніше видана узагальнююча податкова консультація N 136 від 20.02.2012 р., а також лист N 2699/10/06 від 30.04.2013 р.
------------------------
Лист Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві N 1461/Е/26-15-17-04-14 від 21.05.2015 p.
Адмінка за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ: як визначається повторність правопорушення?
ДФС нагадує, що згідно з п. 1651 КУпАП несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ (у тому числі авансових платежів) карається адмінштрафом на посадових осіб підприємства, ФОП або самозайнятих осіб:
1) від 40 до 80 НМДГ (680–1360 грн), якщо сума несплати (несвоєчасної сплати) не перевищує 300 НМДГ (5100 грн);
2) від 80 до 120 НМДГ (1360–2040 грн), якщо сума несплати (несвоєчасної сплати) більша за 300 НМДГ(5100 грн);
Вчинене повторне за рік таке правопорушення вже коштуватиме від 150 до 300 НМДГ (2550–5100 грн).
Повторним порушенням вважається несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, за яке протягом року вже було винесено рішення про застосування штрафу (до 365 або 366 днів - для високосного року) та його застосовано.
Виходячи із зазначеного, ДФС констатує, що для визначення повторності правопорушення відлік 365 днів (для високосного року - 366 днів) починається з дати винесення податковою рішення про застосування штрафу.
------------------------
За інформацією із загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу "ЗІР" (категорія 301.09)
Як визначається розмір пенсії за віком?
Фахівці ПФУ інформують, що формула для визначення розміру пенсії за віком наводиться у ст. 27 Закону N 1058-IV від 09.07.2003 р. (далі – Закон N 1058). Нагадаємо її:
П = Зп х Кс, де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до ст. 40 Закону N 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до ст. 25 Закону N 1058.
У свою чергу коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи визначається так:
Кс = См х Вс (100 % х 12), де:
См - сума місяців страхового стажу;
Вс - величина оцінки одного року страхового стажу у відсотках (на сьогодні дорівнює 1,35 %).
Період страхового стажу, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, визначено ч. 1 ст. 40 Закону N 1058.
А ось заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії;
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn );
К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Формула розрахунку розміру пенсії однакова для працюючого і непрацюючого пенсіонера.
------------------------
Лист Пенсійного фонду України N 32807/02-20 від 30.06.2015 р.
ВСУ розповів про особливості виконання рішень про поновлення працівника на роботі
У разі звільнення без законних підстав працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. При цьому відповідне рішення про поновлення підлягає негайному виконанню (ч.1, ч.5 ст. 235 КЗпП).
Про ці положення трудового законодавства нагадав Верховний Суд України, розглянувши справу за позовом працівника до роботодавця про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
ВСУ зауважив, що негайне виконання судового рішення полягає в тому, що воно набуває властивостей обов’язковості і підлягає виконанню не з моменту набрання ним законної сили, а негайно з часу його оголошення в судовому засіданні.
Належним виконанням судового рішення про поновлення на роботі слід вважати видання власником про це наказу, що дає можливість працівникові приступити до виконання своїх попередніх обов’язків.
Отже, роботодавець зобов’язаний добровільно і негайно виконати рішення суду про поновлення працівника на роботі, і цей обов’язок полягає у тому, що роботодавець має видати наказ про поновлення працівника на роботі відразу після оголошення рішення суду, незалежно від того, чи буде дане рішення суду оскаржуватися.
У разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір (у даному випадку - суду) про поновлення на роботі, цей орган виносить ухвалу про виплату працівникові середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки (ст. 236 КЗпП).
У випадку невиконання цього обов’язку добровільно рішення суду підлягає виконанню у примусовому порядку за допомогою органів державної виконавчої служби.
------------------------
Постанова Верховного Суду України N 6-435цс15 від 01.07.2015 р.
Кабмін вніс зміни до порядку держреєстрації лікарських засобів
Нагадаємо, що Законом України N 269-VIII від 19.03.2015 р. ВРУ дозволила здійснювати закупівельну процедуру лікарських засобів за кошти держбюджету на підставі угоди щодо закупівлі, яка укладатиметься МОЗ із відповідними спеціалізованими організаціями.
Такими організаціями є: спеціалізовані фонди, організації та механізми ООН, Міжнародна асоціація забезпечення медикаментами (International Dispensary Association), Королівська Агенція Великобританії (Crown Agents), Глобальний механізм із забезпечення лікарськими засобами (Global Drug Facility), Партнерство у сфері постачання та управління поставками (Partnership for Supply Chain Management).
Зазначені організації мають багаторічний досвід роботи в цій галузі, крім того, їх діяльність суворо регламентується з точки зору системи контролю закупівельних процесів і процедур, підлягає регулярному аудиту, а вся інформація про результати такої діяльності є публічно доступною.
На виконання норм цього Закону Кабмін розробив механізм держреєстрації ліків, що закуповуються за зазначеною процедурою.
Так, встановлено, що держреєстрацію таких ліків здійснює МОЗ на підставі заяви та висновку Державного експертного центру МОЗ, складеного за результатами проведення експертизи реєстраційних матеріалів щодо їх автентичності.
До заяви про держреєстрацію замість стандартного пакету документів необхідно додати:
- матеріали реєстраційного досьє, які були подані для реєстрації лікарського засобу регуляторному органу країни, в якій зазначений лікарський засіб зареєстровано, або для прекваліфікації лікарського засобу ВООЗ;
- звіт з оцінки зазначеного лікарського засобу, складений регуляторним органом країни, в якій такий лікарський засіб зареєстровано, або виданий ВООЗ, якщо лікарський засіб є прекваліфікованим;
- методи контролю (інформація щодо контролю) якості лікарського засобу (кінцевого продукту);
- інструкцію про застосування лікарського засобу або інформацію про застосування лікарського засобу, викладену мовою відповідно до вимог щодо мови, визначених абз. 2 ч. 3 ст. 26 Закону України "Про засади державної мовної політики";
- зразок оригіналу упаковки лікарського засобу;
- переклади тексту маркування упаковки лікарського засобу та інструкції про його застосування або інформації про застосування лікарського засобу українською мовою, засвідчені підписом уповноваженої особи, заявника.
Водночас встановлено, що збір за держреєстрацію ліків, які закуповуються за результатами відповідної процедури, не сплачується.
Підставою для відмови в держреєстрації є неподання або подання в неповному обсязі зазначених матеріалів, виявлення у них недостовірної чи неповної інформації, виявлення неавтентичності перекладу тексту маркування упаковки такого лікарського засобу або інструкції про застосування такого лікарського засобу.
Про відмову в реєстрації відповідних ліків МОЗ повинно надіслати заявнику письмову мотивовану відповідь у строк, що не перевищує трьох робочих днів. При цьому рішення про відмову може бути оскаржено.
------------------------
Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. N 376" (N 597 від 12.08.2015 р.)
Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування та діє до 31 березня 2019 року
КМУ
- утворив як юридичні особи публічного права Управління патрульної служби МВС у м. Львові та в м. Одесі (постанова N 593 від 12.08.2015 р.);
- розширив можливості фінансування протезування учасників АТО за кордоном (постанова N 590 від 12.08.2015 р.);
- розповів про деякі питання виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення АТО, бойових дій та збройного конфлікту (постанова N 604 від 19.08.2015 р.);
Мінсоцполітики
- надало відповіді на низку актуальних запитань щодо змін у розрахунку лікарняних та декретних із 4 липня 2015 р. (дати набрання чинності Постановою КМУ N 439 від 26.06.2015 р.) (лист N 445/18/99-15 від 31.07.2015 р.);
- пояснило деякі тонкощі нарахування субсидій та відшкодування пільг мешканцям ОСББ (лист N 11817/0/14-15/5 від 06.08.2015 р.);
Державна фіскальна служба України
- затвердила чергові зміни до Класифікатора ДФС, митниць ДФС, їх структурних підрозділів, спеціалізованих департаментів і органів ДФС з питань державної митної справи (наказ N 608 від 14.08.2015 р.);
Державна служба статистики України
- надала рекомендації щодо заповнення форм державного статистичного спостереження, а саме:
- N 1-ПВ (місячна) "Звіт із праці" (роз'яснення N 17.4-12/7 від 21.07.2015 р.);
- N 1-ПВ (квартальна) "Звіт із праці" (роз'яснення N 17.4-12/8 від 21.07.2015 р.);
- N 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) "Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці" (роз'яснення N 17.4-12/5 від 12.06.2015 р.);
- N 1-громадська організація (річна) "Звіт про діяльність громадської організації" (роз'яснення N 17.4-12/9 від 27.07.2015 р.);
Федерація профспілок
- надала методичні рекомендації щодо порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) з метою захисту прав працівників (рекомендації від 11.08.2015 р.);
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
- відкоригувало Порядок визначення предмета закупівлі (наказ N 569 від 04.06.2015 р.);
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
- затвердила новий Порядок контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (ринку цінних паперів) вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення (рішення N 1038 від 17.07.2015 р.).
Курси валют
|
Код
Валюти
|
Найменування
валюти
|
Офіційний курс НБУ
|
|
17.08.15
|
18.08.15
|
19.08.15
|
20.08.15
|
21.08.15
|
25.08.15
|
|
840 USD
|
100 доларів США
|
2175.7665
|
2201.8809
|
2208.7367
|
2206.6173
|
2203.0769
|
2209.5544
|
|
978 ЕВРО
|
100 ЕВРО
|
2430.5488
|
2444.0878
|
2442.8628
|
2436.3262
|
2463.7009
|
2492.5983
|
|
643 RUB
|
10 російських рублів
|
3.3506
|
3.3615
|
3.3553
|
3.3575
|
3.2901
|
3.2435
|
Підготовлено за матеріалами КД: «Гросбух», «БОС», «ЗЕДексперт», «Цінні Папери» Компанії «Дінай».
|